2024 Schedule

JANUARY 21 – FEBRUARY 18 SCHEDULE

Away Team – listed first and uses Third Base dugout/Home Team – listed second and uses First Base dugout
JANUARY 21 – Week #1
Baldwin Hills – Field #1
9:00 Isaiah Nouveau vs. TIOH
11:00 Isaiah OGs vs. Sinai Swingers
1:00 Kol Tikvah vs. Santa Monica

Baldwin Hills – Field #2
11:00 Emanuel vs. WBT
1:00 LBT vs. Sinai Sluggers

Cheviot – Field #1
9:00 Beth Am Bees vs. AAE Polk Adats
11:00 Beth Am Seas vs. AAE Mensch Warmers
1:00 Akiba-Altman vs. Akiba-Markowitz
(Umpire Dana takes bases home and brings them to 9am game at Cheviot on 1/28)

HJELTE – Field #3
9:00 Kehillat Israel vs. Shomrei Torah
11:00 Bagel Dawgs vs. Aliyah
1:00 Uni/Beth Hillel vs. VBS
(VBS takes bases home and brings them to 9am game at Hjelte on 1/28)

JANUARY 28 – Week #2
Baldwin Hills – Field #1
9:00 Akiba – Markowitz vs. Santa Monica
11:00 Shomrei Torah vs. Akiba – Altman
1:00 Emanuel vs. Uni/Beth Hillel

Baldwin Hills – Field #2
9:00 AAE Mensch Warmers vs. Sinai Swingers
11:00 TIOH vs. AAE Polk Adats

Cheviot – Field #3
9:00 Beth AM Bees vs. Sinai Sluggers
11:00 Isaiah OGs vs. Beth Am Seas
1:00 Isaiah Nouveau vs. LBT
(Umpire Dana takes bases home and brings them to 9am game at Cheviot on 2/4)

Hjelte – Field #3
9:00 Bagel Dawgs vs. VBS
11:00 Kehillat Isreal vs. Kol Tikvah
1:00 WBT vs. Aliyah
(Aliyah takes bases home and brings them to 9am game at Hjelte on 2/4)

FEBRUARY 4 – Week #3
Baldwin Hills – Field #1
9:00 Beth Am Bees vs. Isaiah – Nouveau
11:00 Sinai Swingers vs. Beth Am Seas
1:00 WBT vs. Uni/Beth Hillel

Cheviot – Field #3
9:00 Akiba – Markowitz vs. Kehillat Israel
11:00 Akiba – Altman vs. Santa Monica
1:00 TIOH vs. LBT
(LBT takes bases home and brings them to 9am game at Hjelte #3 on 2/11)

Hjelte – Field #2
11:00 Bagel Dawgs vs. Emanuel
1:00 AAE Polk Adats vs. Sinai Sluggers

Hjelte – Field #3
9:00 Aliyah vs. VBS
11:00 Shomrei Torah vs. Kol Tikvah
1:00 AAE Mensch Warmers vs. Isaiah OGs
(Isaiah OGs take bases home and brings them to 9am game at Cheviot #3 on 2/11)

FEBRUARY 11 – WEEK #4 (SUPER BOWL SUNDAY)

Baldwin Hills – Field #1
9:00 Santa Monica vs. Kehillat Israel
11:00 Uni/Beth Hillel vs. Aliyah

Baldwin Hills – Field #2
9:00 Kol Tikvah vs. Akiba – Altman
11:00 Shomrei Torah vs. Akiba – Markowitz

Cheviot – Field #1
9:00 TIOH vs. Beth Am Bees

Cheviot – Field #3
9:00 Sinai Swingers vs. Isaiah OGs
11:00 Sinai Sluggers vs. Isaiah Nouveau
(Sinai Sluggers take home bases and brings them to 9am game at Cheviot #3 on 2/18)

Hjelte – Field #2
9:00 AAE Mensch Warmers vs. Beth Am Seas
11:00 VBS vs. Emanuel

Hjelte – Field #3
9:00 LBT vs. AAE Polk Adats
11:00 WBT vs. Bagel Dawgs

FEBRUARY 18 – WEEK #5

Baldwin Hills – Field #1
9:00 Kol Tikvah vs. Akiba – Markowitz
11:00 Akiba – Altman vs. Kehillat Israel
1:00 VBS vs. WBT

Baldwin Hills – Field #2
9:00 Aliyah vs. Emanuel
11:00 Uni/Beth Hillel vs. Bagel Dawgs

Cheviot – Field #3
9:00 Sinai Sluggers vs. TIOH
11:00 Beth Am Seas vs. Isaiah OGs
1:00 LBT vs. Beth Am Bees

Hjelte – Field #3
9:00 Sinai Swingers vs. AAE Mensch Warmers
11:00 Santa Monica vs. Shomrei Torah
1:00 AAE Polka Adats vs. Isaiah Nouveau